Mik a csakrák és mit kell tudni róluk.
Lényegében a csakrák dinamikus energiaközpontok a testben, amelyek befolyásolják a lét fizikai, mentális, érzelmi és spirituális állapotát . Minden csakrának megvan a maga sajátossága, neve és színe, és a test különböző területeit irányítja.
A csakrapontok a gerinc mentén helyezkednek el; a farokcsonttól kezdve és a fej búbjánál végződve. Bár a csakrák a testben gyökereznek , valójában a fizikai testen kívülre terjednek ki , és az auramezőt alkotják . Annak érdekében, hogy jobban megértsük, mik a csakrák és hogyan kell használni őket, okos a gyökereknél kezdeni, és felfelé haladni.
A „csakra” szó szanszkritból származik , jelentése „ kerék ”, és a csakrarendszer első említése a Védákban található (egy ősi indiai szöveg). Sok metafizikus azonban úgy véli, hogy ez a fogalom már jóval korábban létezett. A csakrákat az ősi leírások gyakran kapcsolják a jógához , mivel a gyakorlat haszna és célja segíti a csakrarendszer erősítését , és fordítva. A Védákból a jóga filozófiájába lépve a csakrák jól dokumentáltak és feltártak.
Az egyes csakrákban lévő energia gondolatainkból, érzelmeinkből és emlékeinkből áll, amelyek lényünk minden szintjén hatással vannak ránk. Ez finom testünk dinamikus és állandóan változó, nem fizikai aspektusa. A hét fő csakra mindegyike energiát vesz fel, feldolgozza és a frekvenciának megfelelően felszabadítja. Például a gyökércsakra elnyeli, keringeti és kivezeti az egészséggel, otthonnal, családdal, pénzügyekkel, biztonsággal és túléléssel kapcsolatos energiákat. Amikor ezeket az örvényeket egyensúlyba hozzuk és aktiváljuk, belső és külső valóságunk is átalakul.
Amikor egy csakra blokkolva vagy zárva van, a benne lévő energia lassú vagy stagnál , ami hatással van azokra a testrészekre és szervekre, amelyekhez kapcsolódik. A másik oldalon, ha egy csakrának „túl sok” energiája van, képes elnyelni a környező csakrák energiáját, és túlterheli az egész energiarendszert. Az ötlet tökéletes egyensúly és harmónia a csakrák között.
Vegyük fontolóra, milyen érzések keletkeznek a testben, amikor félelmetes helyzetekbe keveredünk, például tűzre, kígyókra, pókokra vagy akár halálközeli élményre. Gyakran intenzíven a testi biztonságunkra összpontosítunk, ösztönössé és állatszerűvé válunk az általunk élet-halálos helyzetekben. Gyökércsakránk a kapcsolatunk a primitív, szükségleteken alapuló oldalunkkal, ahol a fő gond a biztonság és a túlélés.
Bár sokan élvezzük az alapvető szükségleteinket kielégítő életet (például élelem, ruházat és menedék), könnyen átadhatjuk magunkat a félelem állapotának, ha a gyökércsakra nem működik megfelelően . Annak érdekében, hogy a gyökér nyitva maradjon és áramoljon, számos olyan tevékenység van, amelyeket gyakorolhatsz, amelyek segíthetnek mélyebb kapcsolatot kialakítani a testeddel és a földdel.
Túlzottan magabiztos embereket gyakran egy kiemelkedő has rész jellemzi, büszkén sétálgatva. Másrészről azok, akiknek kevés önbizalmuk van, általában görnyedten láthatók, mintha vereségben vagy félénkségben lennének. Győződj meg róla, hogy tökéletes egyensúlyt érsz el az elemek között.
Amikor életünk nincs harmóniában, különösen a szeretet adása és fogadása terén, a szívcsakra érintetté válhat. Gyakran, amikor a szívünk megsérül az árulás, a gyász vagy a viszonzatlan szerelem miatt, teljesen bezárjuk a szívünket. Bár ez ideiglenes védekezési módszerként működhet, a szív bezárása megszakítja az egész test áramlását.
A szívcsakra csak a nyitott, feltétel nélküli szeretetben gyarapodik. Szerencsére számos módja van ennek a csakrának a gyógyítására és a kapcsolatai elmélyítésére.
Az olyan rosszindulatú megjegyzések, mint a „Légy csendben” vagy „Tévedsz”, tudtukon kívül sokat árthatnak ennek a kényes csakrapontnak. Valahányszor valaki leállítja az arckifejezésünket, még mélyebbre bújunk.
A kulcs a nyitott kommunikáció, amely konstruktív, bátorító és biztonságos környezetben fejeződik ki.
Mindannyian egy „hatodik érzékkel” születünk, amely segít belső ismereteinket az emberek és helyzetek átérezésére irányítani. Amikor ez a terület összezavarodik , zűrzavarnak vagy kiábrándultságnak eshetünk áldozatul , nem tudva, hogy az érzéseink a sajátunk-e . A benne rejlő intuitív képességek felkarolásához fel kell oldanod a harmadik szem csakrádat:
Amikor koronacsakránk bezárul vagy kimerült , elszakadunk magától a forrástól; elzárva magunkat felsőbb énünk bölcsességétől. Csak ha el tudjuk fogadni az isteni megértéssel való kapcsolatunkat, akkor élvezhetjük a teljesebb, megvilágosodóbb létezést. A koronacsakra lehetőségeinek kiaknázásához gyakorolhatja ezeket a lépéseket.
Ha elmélyítjük ismereteinket a 7 csakráról és azok használatáról, jó úton haladunk az optimális egészség és spirituális megvilágosodás felé . Mint mindig, az egyensúly a kulcsa a test, az elme és a lélek kiteljesedésének.
Start your own site - More info